Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa

29. 10. 2020

ČTYŘLÍSTEK SE PŘEDSTAVUJE:

Fifinka

Fifinka se narodila ve starém bílém domečku s velikou zahradou. Chodila do školy, kde bylo tolik dětí, že je nebylo možné na obou pacičkách spočítat. Naučila se v ní spoustu věcí. Jak se slušně chovat, a i méně lumpačit.

Vyrostla ve skvělou hospodyňku a velkou parádnici. Její růžové šatičky s krajkou jí skvěle padnou a vytříbené recepty znají široko daleko.

Jako jediná holka z party Čtyřlístku se obětavě stará o ostatní. Nemá ráda nepořádek a běda tomu, kdo ho udělá. Často v domečku uklízí a vymýšlí jak by ho ještě více zkrášlila.

Nezkazí žádnou výpravu, podle slov Bobíka je odvážná a nedá se. Je zkrátka nejlepší kamarádkou i do nepohody.

Zvířátko: psí holčička
Charakteristika: pečovatelka, starostlivá kamarádka
Popis růžovofialové šaty
s krajkou, červené lakýrky
Povaha: odvážná, obětavá
Povolání: kuchařka
Koníčky: domácí práce, zahradničení, výpravy za dobrodružstvím
Oblíbené jídlo: vše co uvaří
Zajímavosti: od malinka má ráda mašle a klukoviny

Bobík

Bobík se narodil ve vesničce jako malované.  Žil v jedné z chaloupek s červenou střechou blízko rybníka, kolem dokola osázeným topoly. Ta vesnička byla skoro tak krásná jako jsou Třeskoprsky.

Navštěvoval malou školu kam chodilo jenom šest kluků, a ani o jednoho víc. Sezení v lavici neměl rád, ale za to na hodiny zpěvu, na ty se těšil. Někdo by řekl, že moc nezpíval, spíš křičel, ale jeho maminka ho ráda poslouchala. A už jako malý si pořád špinil košilku a kalhoty. Není divu, je to přece prasátko.

Jeho velkou láskou vždy bylo a je jídlo. Buchty, které dostal na cestu do světa od své maminky sice vysypal, ale za to mohla jeho povaha. Protože když Bobík něco dělá, jde do toho se vší vevrou a rychle rovnou po hlavě. Na to někdy doplácí Pinďa, který je pravý opak. A to je hned mela. Ale má ho rád, je to věrný kamarád a za všechny z party Čtyřlístku byl se rval jako lev.

 

Zvířátko: prasátko
Popis: zelená košile, žluté kalhoty
Charakteristika: jedlík a silák
Povaha: Nebojácná až popudivá
Koníčky: Sport, jídlo, silové disciplíny
Oblíbené jídlo: Cokoli čeho je hodně a Fifinčiny koláče
Zajímavosti: řízení auta, zpěv, pošťuchování

Myšpulín

Myšpulín se narodil moooc hodným a šikovným rodičům. Tatínek vynalézal lektvary pro zdraví lidí a maminka skvěle vařila. A protože se rychle naučil číst a psát, pustil se do studií. Brzy na to si zařídil svou první dílnu, ve které vymýšlel a bádal.

Dokonce vynalezl hodiny, které měřily čas nazpátek. A to byl tedy vynález. Jeho velkým koníčkem jsou pobyty v přírodě. A přesně tam se poprvé setkal s trojlístkem Fifinkou, Pinďou a Bobíkem. Deštěm zmáčenou partu zachránil svým novým vynálezem, který promáčené budoucí kamarády ochránil před deštěm a pořádnou rýmou.

A takový Myšpulín zůstal. Jeho vynalézavost a rozvaha nejednou pomohla celému Čtyřlístku a jejich přátelům vymotat se z nenadálého problému. Právě proto je přirozenou autoritou celé party a uznávaným profesorem v celém širém světě.

Zvířátko: kocour
Popis: černobílý kocour, pruhované kalhoty, červené sako, motýlek
Charakteristika inovátor, který myslí dopředu
Povaha: chytrý, klidný, vynalézavý
Povolání: vědec
Koníčky: vynálezy, kamarádi, objevování
Oblíbené jídlo: vše co uvaří Fifi
Zajímavosti: vynalezl například univerzálního hlídacího psa jménem Vrtichvost

Pinďa

Když se Pinďa narodil bylo už jaro, ale foukal silný vítr. Rád se choulil v náručí maminky, která mu vyprávěla příběhy o krásné, zelené přírodě. A protože maminka ráda běhala, chtěla mít pořádného sportovce i z Pindi.

Nejdříve mu běh dělal potíže, nožičky byly pomalé a rychle se unavily, ale  vydržel. Pilně trénoval a dnes se může pyšnit zlatými poháry, které dostávají jenom vítězové. Ale neběhá jen na závodech.

Když se poleká, je hned fuč. Je to takový odborník na lekání, že se umí bát úplně zticha, polohlasně, a dokonce i s křikem. Avšak také ví, že každý strach se dá překonat a pilně na své odvaze pracuje. Vždyť bez něj by nebyl Čtyřlístek tím, čím je.

Zvířátko: zajíc
Popis: červené kalhoty s kšandou
Charakteristika: bojácný, tichý
Povaha: kamarádský, dobrostrdečný
Povolání: sportovec
Koníčky: sportování , běh, atletika, čtení detektivek
Oblíbené jídlo: vše co Fifinka uvaří
Zajímavosti: vítěz mnoha závodů v běhu