www.dendetskeknihy.cz

Nabídka CREW 2019

Drazí knihovníci,

 

máme zde další společný ročník Dne pro dětskou knihu. Jsem nesmírně ráda, že Nakladatelství CREW může na této akci spolupracovat a podporovat tak čtenářství i těch nejmenších.

Pro letošní ročník jsme vybrali superhrdinské téma.

Připravila jsem několik pracovních listů, které odpovídají tématu několika komiksů, které vydáváme pod značkou CREW KIDS. Jsou mezi nimi i dvě vystřihovánky – maska Batmana a Harley Quinn. Tyto vystřihovánky doporučuji vytisknout na tvrdší papír, aby se dětem lépe nosily.

Pracovní listy ke stažení

Protože každý rok připravujeme soutěž (její pravidla jsem sepsala do speciálního dokumentu), je mi moc líto, že nemůžeme odměnit všechny děti, které se zúčastní Dne pro dětskou knihu. Abychom poskytli alespoň nějaký dáreček útěchy, připravili jsme superhrdinské plakáty, kterými můžete své čtenáře odměnit. Stačí je jednoduše vytisknout a o šťastné superhrdiny a superhrdinky bude postaráno!

Pravidla ke stažení

Plakáty ke stažení

Je mnoho způsobů, jak uchopit komiks a superhrdinské téma v knihovně. Zkoušeli jste například oslovit někoho, kdo se věnuje cosplayi? Takoví lidé se převlékají za různé postavy (filmové, knižní, herní,…) a vždy rádi pomůžou s navozením atmosféry při akcích, jako je například Den pro dětskou knihu. Různé bojovky a únikové hry jsou v knihovnách také velice oblíbené a čím dál tím častější. Poskytování speciálního prostoru v knihovně, kde si děti mohou nejen číst, ale například natočit video, napsat domácí úkoly nebo jen v klidu sníst odpolední svačinu, je v moderních knihovnách stále žádanější.

Mnoho knihoven se mě ptá, jak udělat knihovnu zajímavější a vstřícnější k novým čtenářům. Vím, je to čím dál tím těžší zaujmout dítě knihou. V době, kdy našim myslím vládne televize, telefon a počítač je potřeba čtenářům ukázat, že čtení k těmto médiím neodmyslitelně patří. Komiksy, počítačové hry, filmy… Nebojte se tato média využívat v propagaci knihoven! Jděte s dobou, držte krok se svými čtenáři a poskytujte jim informace i ze světa mimo knihy. Ukažte jim, že komiks zde byl dřív než film. Informujte je o dění v herním světě. Dejte jim prostor pro setkání a online sdílení. Uvidíte, že to vaši čtenáři ocení.

Také se mě ptáte, jestli je možné komiks nakupovat za příznivějších cenových podmínek. Jistě, možné to je! Distribuce Seqoy nabízí knihovnám slevu 35% při nákupu knih. Stačí se jen zaregistrovat a udělat objednávku. Pokud nevíte jak na to, stačí zavolat na telefonní číslo, kde vám rádi poradí. Veškeré potřebné informace naleznete na https://www.seqoy.cz/distribuce/

Děkuji, že jste s námi a že máte rádi komiksy! Budu ráda, pokud mi napíšete o tom, jak to ve vaší knihovně chodí a jak si vaši čtenáři užili Den pro dětskou knihu 2019. Nebráním se ani fotkám, zpětné vazbě a nápadům na příští rok.

Přeji mnoho úspěchů a nových čtenářů!

S pozdravem,

Michaela Pexová

Specialistka komunikace Nakladatelství CREW s.r.o.

+ 420 606 335 708, pexova@crew.cz

PřihlášeníTuto webovou stránku provozuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR
(c) 2009 - 2013 radek medal - grafický design Kontaktujte nás pomoc(at)dendetskeknihy.cz